SANAYİ TİPİ SU SEBİLLERİ
  - DT 80 PLUS
  - DT 80 K
  - DT 80 KY
  - DT 80 BK
  - DT 80 BY
  - USP 85
  - DT 50 K
  - DT 50 BK
  - DT-FS-1 FIŞKIRTMALI
 
ENDÜSTRİYEL SU SEBİLLERİ
  - DT 150 K (150 litre)
  - DT 200 K (200 litre)
  - DT 250 K (250 litre)
  - DT 300 K (300 litre)
  - DT 350 K (350 litre)
  - DT 400 K (400 litre)
  - DT 500 K (500 litre)
 
ARITMALI SU SEBİLLERİ
  - DT 80 PLUS-A
  - DT 80 K-A
  - DT 80 BK-A
  - DT 50 K-A
  - DT 50 BK-A
  - USP 85-A
  - DT 150 K-A
  - DT 200 K-A
  - DT 250 K-A
 
DİĞER
-REFERANSLARIMIZ
-KAZAN TEMİZLEME TALİMATI
-SEBİL MONTAJ TALİMATI
-KROM NEDİR
 
ETİKET BULUTU
Sanayi tipi su sebili,paslanmaz su sebili,80 litre su sebili,endüstriyel su sebili,150 litre su sebili,200 litre su sebili,50 litre su sebili,fışkırtmalı su sebili,krom su sebili,boyalı su sebili,4 musluklu su sebili,fabrika tipi su sebili,okul tipi su sebili,yemekhane için su sebili,tekstil için su sebili,askeriye için su sebili,şantiye için su sebili,cami önü için su sebili,hastane için su sebili,öğrenci yurtları için su sebili,arıtmalı 80 litre su sebili,sanayi tipi arıtmalı su sebili
 

 

 

 

Anasayfa Servislerimiz S.S.S Referanslarımız İletişim
KROM NEDİR ?

 

SU SEBİLLERİNDE VE MUTFAK EKİPMANLARINDA KULLANILAN KROM NE ANLAMA GELMEKTEDİR?

 304 kalite paslanmaz çelik, paslanmaz çeliğin temel çeşitlerinden biri olup, en yaygın kullanılanıdır. Bu paslanmaz çelik kalitesi; kimyasal bileşiminin, mekanik özelliğinin, kaynak yapılabilirliğinin ve korozyon-oksidayson direncinin fiyatına oranla çok iyi olması sebebiyle tercih edilir. Bu paslanmaz çelik kalitesi piyasada kolay bulunabilirlik açısından, kolay şekil verilebilmesi açısından ve rahat kaynak yapılabilmesinden ötürü en sık tercih edilen paslanmaz kalitelerinden birisidir. Bu kalitedeki malzemelerin korozyona dayanımı 303 kalite paslanmaz çeliklere oranla daha yüksektir. 304 kalite paslanmaz öztenitik paslanmazlar grubuna girmektedir.
 
304 kalite paslanmaz çelik, dünyada en yaygın olarak kullanılan paslanmaz çeliktir. Üretim kolaylığının yanı sıra, birçok ortamda farklı şekillerde kullanılabilmesi, bu kalite paslanmaz çeliğin dünya üzerindeki en yaygın paslanmaz olmasının sebebidir. 
 
Aşırı zorlu ortamlar için uygun olmasa dahi, standart koşullarda fiyat-performans açısından en üstün paslanmaz kalitelerinden birisi olan 304 kalite paslanmaz, özellikle günlük hayatta hemen hemen her alanda kullanılmasıyla günlük hayatın bir parçası haline gelmiştir.

 

  • 304 paslanmaz EN standardına göre 1.4301 kalite paslanmaz olarak numaralandırılmaktadır

  • 304 kalite paslanmaz aynı zamanda EN standartına göre X5CrNi18-10 olarak da adlandırılmaktadır

  • Bu paslanmaz kalitesi öztenitik paslanmazlar sınıfına girer

  • Bu paslanmaz çelik kalitesindeki malzemelere iyi şekil verilebilir ve iyi kaynak yapılabilir

  • Bu kalitedeki paslanmazlar mıknatıs çekmez ve yüksek bir korozyon direncine sahiptir

304 kalite Paslanmaz Çelik Alternatifleri

430 KALİTE KROM           : Bu kalite malzeme maliyetin daha düşük olması istenen yerlerde kullanılabilir. Fiyat bakımından 304 kalite paslanmaza göre daha ucuz olan bu kalite malzeme, öte yandan daha düşük korozyon direncine ve daha düşük imalat özelliklerine sahiptir

321 KALİTE KROM           : 600-900°C sıcaklıklarda 304'e oranla daha iyi korozyon direncine sahip olan bu kalite paslanmaz çelik, sıcak ortamlarda paslanmaya karşı daha dirençli olduğu için tercih edilebilir. Ancak bu kalite malzeme piyasa şartlarında neredeyse bulunamamaktadır ve alternatif olarak 316Ti (1.4571) kalite malzeme tercih edilebilir. 321 kalite paslanmaz malzeme maliyet bakımından 304 kaliteye oranla daha maliyetli ve zor bulunan bir paslanmaz çelik kalitesidir.

316 KALİTE KROM           : 304 paslanmazın bir üst versiyonu olarakta adlandırabileceğimiz bu kalite malzeme, korozyona karşı ve özellikle klorür olan ortamlarda paslanmaya karşı daha dirençlidir. Bu kalite malzemenin en büyük dez avantajı ise, 304 kalite paslanmaza göre daha maliyetli olmasıdır.

303 KALİTE KROM           : Bu kalite paslanmaz çelik daha iyi işlenebilirliğin gerektiği yerlerde 304 kalite paslanmaz yerine tercih edilebilir. Ancak işlenebilirliği daha iyi olan bu malzeme kullanılacağı zaman, daha düşük korozyon direnci, daha kötü kaynak yapılabilirlik ve daha kötü esneklik kabul edilmeli ve malzeme seçimi bu koşullar göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

 

 

Peki sanayi tipi krom su sebili  alırken ürünün krom olup olduğunu nereden anlayacağız derseniz,bunun en kolay yolu mıknatısı krom su sebilin üzerine yerine tutmanız olacak.Eğer gerçekten su sebili krom malzemeden yapılmış ise mıknatısı çekmeyecektir.

 

 

DT DUYGU TİC.LTD.ŞTİ  0212 638 40 13