ANASAYFA

HESAP NUMARALARI

İLETİŞİM

Medikal Aksesuarlar >DT RDT-6 Plazma Eritme Cihazı  

ÜRÜN BROŞÜRÜ TEKNİK ŞARTNAME REFERANSLARIMIZ ÜRÜN KATALOĞU
MODEL   DT RDT-6 PLAZMA ERİTME CİHAZI
Kapasite Torba 6
Çalışma Şekli   Sulu Sistem
Güç Kaynağı V/Hz 220/50
İç yüzey   Paslanmaz Çelik
Dış Yüzey   Paslanmaz Çelik
Ağırlık Kg 9
İç Ölçüler (GxDxY) cm 24x30x20
Dış Ölçüler (GxDxY) cm 25x31x32
Zaman Ayarı   +
Tank Kapasitesi Lt 12
Isıtma Gücü Watt 450
Isıtma °C 37
Dijital Kontrol   +
Sıcaklık Alarm   +
Termostat Çalışma Hassasiyeti   +/- 0,1°C
Menşei   Türk Malı

Firmamız ambalaj ve ürün üzerinde renk,özellik aksesuar ve görünüm değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Kan Plazması nedir ?

Kan plazması kanın sıvı bileşenidir, toplam kanın yaklaşık yarısını meydana getirir. Plazmanın yaklaşık %90’ı sudur, kalan %10’u protein, mineraller, atık maddeler, pıhtılaşma faktörleri, hormonlar ve immunogloblinler içerir. Plazma olmasaydı, kan hücrelerinin vücutta hareket ederken yol alabilecekleri bir aracı olmazdı. Plazma vücutta birçok başka yararlı işlev de sürdürür.

Kan plazmasını kandan ayırmak çok kolaydır. Kan hastadan alınır, ardından santrifüje katılabilir. Kan döndükçe ağır kan hücreleri dibe çöker ve plazma yukarı çıkar. Plazma genelde saman rengidir ama sağlığa ve plasmanın ev sahibinin beslenmesine bağlı olarak bulanık veya grimsi olabilirler. Donörün sağlığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için plazma üzerinde testler yürütülebilir, kan hücreleri de bilgi için analiz edilebilir.

Plazma vücutta dolaşıma girdikçe süt dağıtan sütçü gibi davranır. Plazma vücudun hücrelerine çeşitli maddeleri bırakır ve işlenmeleri için atık ürünleri alır. Kan plazması sürekli akar ve plazmanın bileşenleri daima yenilenir. Beslenme ve atık temizliğine ek olarak plazma, vücuttaki enfeksiyonlara saldıran bağışıklık sistemi hücrelerine de ev sahipliği yapar ve hormonlarla pıhtılaşma faktörlerini dağıtmak için de kullanılır.

Doktorlar bazen, çeşitli tıbbi durumları tedavi etmek için plazma infüzyonlarını kullanır. Saf plazma, kanın pıhtılaşma hızını artıran pıhtılaşma faktörlerini kullanarak ameliyatta ve hemofili tedavisinde yararlı hale getirir. Donmuş plazma 10 yıl saklanabilir, yani aşırı dayanıklı bir kan ürünüdür. Plazma, kurumuş halde sulandırma için de paketlenebilir, askeri uygulamalar için geliştirilmiş bir tekniktir bu. Hemofili hastaları için, yüzlerce ve binlerce donörden gelen pıhtılaşma ürünleriyle birlikte plazma paketleri hemofili hastalarında bulunmayan pıhtılaşma faktörlerini telafi etmek için kullanılır.

Plazmaferez adı verilen tıbbi işlemde, bazı tıbbi durumları tedavi etmek için plazma kandan ayrılabilir, tedavi edilebilir ve hastaya geri döndürülebilir. Plazmaferez plazma bağışında da kullanılabilir, insanların hiç kan hücresi olmadan sadece plazma bağışlamasını sağlar. Plazma genelde çok talep gördüğü için plazma bağışı, ihtiyacı olan kişilere kan ürünü katkısında bulunmak isteyenler için mükemmel bir bağış seçeneğidir. Plazma bağışı normal kan bağışından biraz daha uzun sürer ama kan plazması kendini her 48 saatte bir tazeleyerek çok hızlı bir iyileşme sağlar

 

Etiketler:plazma eritme cihazı,plazma tav cihazı,kan ısıtma cihazı,sms modülü,gsm modülü,sms modülü,tdp eritme cihazı,sulu sistem plazma eritme cihazı,kuru sistem plazma eritme cihazı